środa, 30 listopada 2011

Aby makijaż był świeży, piękny i trwały ...

Makijaż z założenia ma sprawiać, że kobieta będzie wyglądała pięknie. W jaki sposób? Makijaż koryguje, uwydatnia, ukrywa, podkreśla kolorystykę - jednym słowem daje Ci same plusy.
Makijaż jednak będzie przyozdabiał tylko zadbaną skórę! Nie ma służyć jako warstwa maskująca w przypadku, gdy nasza skóra jest zaniedbana i ma problemy.

Dziś więc trochę o pielęgnacji - kilku krokach, które sprawią, że makijaż będzie dodatkiem do pięknej skóry, a nie' tapetą'. Pamiętaj proszę, że bez odpowiedniej pielęgnacji nie będzie pięknego makijażu!


Najpierw jednak kilka informacji o skórze. Skóra jest organem składającym się, w dużym uproszczeniu, z dwóch warstw: warstwy rogowej, czyli naskórka i skóry właściwej. Jak wiemy, naskórek złuszcza się, ponieważ komórki ze skóry właściwej migrują do naskórka. Skóra odnawia się średnio co 26dni.   
Komórki naskórka złączone są ze sobą za pomocą lipidów, które utrzymują nawilżenie w skórze i sprawiają, że jest ona elastyczna. Skóra właściwa jest podtrzymywana za pomocą włókien kolagenowych oraz włókna elastyny. 

Jak najlepiej zabezpieczać skórę przed złym wpływem środowiska?

Po pierwsze - I NAJWAŻNIEJSZE  - oczyszczanie. Oczyszczanie to usunięcie makijażu lub innych zanieczyszczeń za pomocą odpowiednich produktów kosmetycznych - nie tylko samej wody ;)
Po co? Usuwając zanieczyszczenia skóry pozwalamy jej oddychać. Nieoczyszczona skóra jest skora do podrażnień, może się odbarwiać, puchnąć, zaczerwieniać, wysuszać lub nadmiernie tłuścić. Jak widać warto zadbać o ten krok, aby uniknąć wyżej wymienionych okropieństw.
Jak często? Dwa razy dziennie. Rano i wieczorem.
Czym? Wybór produktów do oczyszczania jest ogromny. Mleczka, żele, emulsje, pianki, płyny micelarne - produkt powinien być dostosowany do rodzaju skóry i Twoich preferencji.

Krok drugi - tonizacja - chyba najbardziej enigmatyczna z czynności pielęgnacyjnych i najczęściej pomijana. Wszak (prawie) wszystkie zmywamy makijaż i myjemy twarz, jednak nie wszystkie tonizujemy skórę. Szkoda, bo tonik daje nam wiele dobrego.

Po co? Usuwa to, co nie zostało dostatnio oczyszczone, napina skórę, odświeża i przygotowuje ją na przyjęcie kremu nawilżającego.
Jak często? Dwa razy dziennie - po oczyszczaniu skóry.
Czym? Wybór tym wypadku jest również ogromny - dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Nie polecam toników z dodatkiem alkoholu - bardzo wysuszają skórę, co niejednokrotnie powoduje jej późniejsze przetłuszczanie.


Krok trzeci - nawilżanie - czyli nic innego jak aplikacja kremu nawilżającego. Bez niego nie wychodzimy z domu!
Po co? Krem nawilżający stanowi ochronę skóry przed utratą wody oraz przed działaniem warunków zewnętrznych. Przygotowuje skórę na aplikację makijażu.
Jak często? Kremu należy używać dwa razy dziennie, czyli po każdym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry.
Czym? Jaki krem - zależy to od wieku :) Jeżeli Twój wiek nie przekroczył 25 lat - używamy kremu nawilżającego na dzień i na noc. Jeżeli masz jednak skórę dojrzałą (tak, tak, po 25. roku życia ma się skórę dojrzałą), należy używać kremu na noc dedykowanego do Twojego wieku.

Oprócz tych trzech podstawowych kroków pamiętaj o pielęgnacji dodatkowej, czyli peelingach i maseczkach odpowiednich do Twojego typu skóry - raz w tygodniu.

W ten prosty sposób zadbasz o jej odpowiednie przygotowanie do upiększających działań makijażu.

Jeżeli znasz jakiś wspaniały produkt, którym chcesz się podzielić z innymi - zapraszam do wpisania go w komentarzach.


poniedziałek, 14 listopada 2011

Ubierz się w kolor - żółty (ciepłe odcienie)

Kolejny odcinek Ubierz się w kolor przedstawia ciepłe odcienie żółtego - słoneczny żółty, banan, żółć złocista, miodowy.

Ciepłe odcienie żółtego wpływają na nas rozweselająco. Jest to kolor słońca, symbolizuje żywotność, kreatywność, optymizm. Kojarzony z żartownisiami i lekkoduchami. Jest też jednak przypisywany negatywnym cechom, jak na przykład zazdrość.

Dla kogo ciepłe odcienie żółtego? Oczywiście dla ciepłych typów kolorystycznych. Należy jednak pamiętać, że żółty ze względu na swoją moc może przytłoczyć delikatne Wiosny, poleca się go zdecydowanie bardziej paniom o większym kontraście w urodzie. Pamiętajmy, aby w miesiącach jesienno-zimowych stosować żółty oszczędnie, w dodatkach, skupiając się na sezonie wiosenno-letnim w jego pełnym wykorzystaniu.



Z uwagi na jego wysoką temperaturę, żółty dobrze wygląda w towarzystwie barw kontrastowych - fioletu, zieleni, czerwieni. Kompozycje z brązami i pomarańczem są o wiele trudniejsze i wymagają większego doświadczenia i wyczucia w łączeniu kolorów. 
Żółty jako kolor podstawowy w stylizacji jest bardzo odważny, poleca się go osobom lubiącym awangardę. Żółć słoneczną jako dominujący kolor omijamy wersji casualowej - pozostawiamy go na 'większe wyjścia' - używając w codziennych stylizacjach łagodniejszych i bardziej neutralnych wersji, czyli wanilia, piaskowy, słomkowy, pastelowy żółty.
Polecam konkretne zestawienia:
Słoneczny żółty + blady błękit - chłodny błękit w tym wypadku osłabia siłę żółci
Przygaszona złota żółć + ciepła ultramaryna - ciepło ultramaryny wychodzi na pierwszy plan przy zgaszonej żółci
Zgaszony żółty + jagodowy fiolet - potrafi być bardzo eleganckim zestawieniem
Słoneczny żółty + wrzos - słoneczny żółty ożywi stonowaną kolorystykę wrzosu
Złoto + śliwkowy fiolet - złoto jako dodatek może zastąpić klasyczne czarne buty czy czarną torebkę ożywiając w ten sposób całą stylizację
Stare złoto + czerń - klasyka zestawień!

cdn.



wtorek, 8 listopada 2011

Makijaże na Fashion Week Poland

26-30/10/2010 Łódź została zdominowana przez Modę o jej zwolenników - odbywał się Fashion Week Poland.

Oto kilka zdjęć makijaży prosto z wybiegu.














Fot: Fashion Week Poland

piątek, 4 listopada 2011

Ubierz się w kolor - żółty (chłodne odcienie)

Światła, kamera, akcja! 

Chciałabym zabrać Cię w świat barw omawiając każdą z nich oddzielnie.

Uroczyście rozpoczynam więc cykl Ubierz się w kolor - bohaterem pierwszego odcinka będzie żółty i jego chłodne odcienie. 

Brzmi dziwnie?  W takim razie będzie to Twoje odkrycie dzisiejszego dnia: żółty może mieć zimne odcienie. Wśród nich możemy wymienić żółty kanarkowy, limonkę, cytrynę, żółć żonkila.

 Pokazę komu będzie w nich do twarzy, z czym je łączyć.



Żółty jest kolorem, który może poszczycić się najwyższą saturacją ze wszystkich kolorów. Jest najbardziej intensywną ze wszystkich barw, dlatego odradza się stosowanie go jako dominujący kolor całej stylizacji - nie chcemy przecież, aby nasze otoczenie dostało oczopląsów ;)


Jak chłodny żółty oddziałuje na naszą psychikę? Na pewno razi w oczy, używany jest do znaków ostrzegawczych i odzieży odblaskowej - czasem bywa odbierany jako niebezpieczny. W przeciwieństwie do ciepłych tonacji żółci, które działają na nas rozweselacjąco. Żółć wzmaga komunikatywność, pobudza, ale może powodować podejmowanie pochopnych decyzji. Sprawia, że czujemy się swobodnie w jej otoczeniu - dlatego jest często wybierana w mieszkaniach jako kolor do jadalni czy salonu.

www.stylistka.pl
Ze względu na swoją siłę rażenia w ubiorze żółty stosowany jest częściej przez osoby śmiałe i odważne - decydując się na żółć w stylizacji, na pewno będziesz zwracać uwagę otoczenia.
Jesienią i zimą poleca się bardziej noszenie żółci w dodatkach niż jako dominującą barwę stylizacji - ten zabieg zostawiamy na wiosnę i lato, gdy otacza nas więcej słońca.
Zapamiętaj! Żółć w dodatkach jest niezmiernie wdzięczna - ożywia każdą stylizację.

Dla kogo żółty w tonacji chłodnej? Oczywiście dla zimnych typów kolorystycznych - Pani Lata i Zimy. Zdecydowanie dla kobiet ciemnowłosych, ale blondynki również będą mogły z niego skorzystać na mniejszych powierzchniach (dodatki). Pięknie prezentuje się na tle chłodnej, mocno opalonej skórze.

Z czym łączyć chłodne odcienie żółtego? Pięknie będzie się komponował z innymi chłodnymi odcieniami: chłodną zielenią, jasnym błękitem, błękitem kobaltowym, turkusem, ametystowym fioletem oraz szarością. Dla odważniejszych proponuję zestawienie ostrego różu i żółtego cytrynowego lub kanarkowego żółtego i groszkowej zieleni.

www.stylistka.pl


www.simple.pl



cdn.