piątek, 30 marca 2012

Podtypy zimowe - Ciemna Zima


Po opisie Ciemnej Jesieni, czas na Ciemną Zimę - jej siostrzany typ.

Ciemna Zima, nazywana często Zimną Głęboką lub Zimą Południową, jest typem ciemnym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. 

Jest to najgłębszy typ zimowy. Włosy są najczęściej koloru czarnego, czasem zdarzają się brązowe refleksy. Skóra jest  ciemna: oliwkowa, beżowa, kamienna. Oczy również są ciemne, przeważnie w odcieniach brązu: od piwnych aż po czarne. Jeżeli masz oczy niebieskie lub zielone, na pewno nie należysz do tego typu. Oprawa oczu jest ciemna, ale nie kontrastowa. Ciemna Zima jest typem bardzo wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym.

Kolory
Wybieramy kolory najciemniejsze, mocno nasycone z palety klasycznej Zimy oraz dołączamy kilka ciepłych barw z palety Jesieni. Kolory za jaskrawe, za jasne czy za ciepłe będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciemną Zimną.



Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej - bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciemnych cieplejszych i chłodniejszych.



Jakie kolory pasują do Ciebie: czysta czerń, odcień węgla, szmaragd, granat, krwista czerwień, bordo, oberżyna, śliwka, ciemne, chłodne fiolety, chłodne, ciemne róże, ciemne złoto, zieleń mchu, ciemny turkus, ciemne, chłodne zielenie, ciemna czekolada, biel kości słoniowej.

Unikaj: jasnych, pastelowych kolorów, pudrowego różu, neonowego pomarańczu, łososiowego, jasnego różu, cytrynowej żółci, miętowa zieleń, jabłkowa zieleń, ciemnych, jasnych odcieni, przygaszonych kolorów, żółtego, jasnego złota.

poniedziałek, 19 marca 2012

Podtypy jesienne - Ciemna Jesień

Dziś czeka nas zapoznanie się z Ciemną Jesienią.
Ciemna Jesień, nazywana również Głęboką Jesienią, jest typem ciemnym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Jest to najciemniejszy i najgłębszy typ jesienny. Włosy są koloru ciemnego brązu, czasem zdarzają się włosy zbliżone do czarnych. Skóra jest ciemna: oliwkowa, beżowa, ciepło-miodowa. Oczy również są ciemne, przeważnie w odcieniach brązu: od piwnych aż po czarne. Oprawa oczu jest ciemna, ale nie kontrastowa. Ciemna Jesień jest typem bardzo wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym. Głęboka Jesień jest siostrzanym typem Ciemnej Zimy - różnią się temperaturą - Ciemna Jesień jest wyraźnie ciepła.

Pamiętaj! Jeżeli masz jasne włosy, oczy i skórę - będziesz należała do innego typu kolorystycznego.




Kolory
Wybieramy kolory najciemniejsze, ciepłe, mocno nasycone z palety klasycznej Jesieni oraz dołączamy kilka chłodnych barw z palety Ciemnej Zimy. Kolory za jaskrawe, za jasne czy zimne będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciemną Jesień.



Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej - bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciemnych cieplejszych i chłodniejszych.



Jakie kolory pasują do Ciebie: czysta czerń, szmaragd, ciemny niebieski, ciemna czerwień malinowa lub pomarańczowa, oberżyna, śliwka, ciemny pomarańcz, terracota, musztardowy, ciemne złoto, zieleń mchu, zieleń trawiasta, ciemny turkus, ciemna czekolada, biel kości słoniowej, ecru.

Unikaj: jasnych, pastelowych kolorów, intensywnych, rażących kolorów, pudrowego różu, jaskrawego różu, neonowego pomarańczu, łososiowego, jasnego różu, cytrynowej żółci, miętowej zieleni, jabłkowej zieleni, błękitu cyjanowego, czystej, śnieżnej bieli, przygaszonych kolorów.

piątek, 16 marca 2012

Trendy w makijażu ust

Poniżej mała ściąga z najmodniejszych odcieni różu, które będziemy spotykać w makijażu ust w sezonie Wiosna/Lato 2012. Zestawienie zostało zrobione na podstawie makijażu ust gwiazd na rozdaniu Oskarów 2012. 
Dla ułatwienia kolory zostały dopasowane do koloru skóry: jasnej, opalonej i typu południowego - do wyboru mamy odcienie cieliste aż po bardzo czyste i wyraźne.

zdjęcia pochodzą z www.thebeautydepartment.com

Podtypy jesienne - Ciepła Jesień


Dziś w kolejce do opisu czeka Ciepła Jesień, czyli typowy Rudzielec :)

Ciepła Jesień, jak sama nazwa wskazuje, jest typem ciepłym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Włosy są w zdecydowanie ciepłym odcieniu: rudości czy miedzi.  Skóra może być jasna, ale też ciemniejsza - beżowa. Ciepłe Jesienie przeważnie źle znoszą kąpiele słoneczne - opalają się często  na czerwono. Piegi widoczne są przez cały rok. Ważne, aby skóra była widocznie ciepła! Oczy są zielone lub orzechowo-brązowe - zawsze w nasyconym, ciepłym odcieniu. Ciepła Jesień jest typem bardzo wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym. Ciepłej Jesieni na pewno nie pomylisz z żadnym typem zimnym.

Kolory
Wybieramy kolory najcieplejsze, ciemne, mocno nasycone z palety klasycznej Jesieni oraz dołączamy kilka ciepłych barw z palety Ciepłej Wiosny. Kolory jaskrawe czy zimne będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciepłą Jesień.

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien  dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej - bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciepłych czystych i przygaszonych.

Jakie kolory pasują do Ciebie: słoneczny żółty, ciepły, ciemny pomarańczowy, brzoskwiniowy, łososiowy, oliwka, khaki, musztardowy, złoty brąz, stare złoto, rudy, ceglany, koralowy, czerwień pomidorowa, makowa lub oranżowa, zieleń trawiasta lub jabłkowa, fiolet jagodowy, koralowy, turkusy, błękit morski, jasny granat.


Unikaj: czerni, śnieżnej bieli, cytrynowej lub kanarkowej żółci, kolorów jaskrawych, czerwieni wiśniowej, bordo, zieleni pistacjowej, leśnej, szmaragdowej, fuksji, magenty, błękitu lodowego,  pruskiego, atramentowego, chłodnych pasteli, beżu.

środa, 14 marca 2012

Podtypy jesienne - Jesień Zgaszona

Ostatnio opisanym typem kolorystycznym było Zgaszone Lato - czyli 6 z 12 typów kolorystycznych.

Dzisiaj opiszę typ siostrzany do Zgaszonego Lata, czyli Zgaszoną Jesień. Co oznaczają typy siostrzane? Są to te typy, które w niektórych przypadkach mogą wymieniać się kolorami, mogą przechodzić w siebie nawzajem.  Opis Zgaszonej Jesieni będzie prawie identyczny jak Zgaszonego Lata, z tą jednak różnicą, że Zgaszone Lato będzie miało przewagę chłodnych pigmentów, Jesień - ciepłych.

Zgaszona Jesień podobnie jak Zgaszone Lato jest typem miękkim, rozmytym, rozbawionym intensywności - jego niska chromatyczność jest najważniejszą cechą. Trudnym jest określenie, czy jest to typ zimny czy ciepły - ponieważ posiada w sobie cechy obydwu - oczywiście z większą ilością żółtego (ciepłego) pigmentu. Najprościej określić je jako lato wchodzące w jesień.
Włosy bardzo często są koloru mysiego blondu z ciepłymi refleksami, aż po włosy dość ciemne, kasztanowe. Oczy mają bliżej niekreślony (szaro-zielony, szaro-niebieski, szary) kolor, który dość często może się zmieniać pod wpływem zmiany oświetlenia. Białkówka oka nie odcina się wyraźnie od koloru tęczówki. Miękia Jesień nie ma w sobie kontrastu, jej wizerunek jest jednolicie szarawy, przygaszony. W przeciwieństwie do Zgaszonego Lata mogą pojawić się piegi w z złotym kolorze.

Kolory

Ponieważ Zgaszona Jesień to lato przechodzące w jesień, wybieramy kolory przygaszone, rozmyte, miękkie, zszarzałe, jakby wyblakłe przez słońce. Ciepłe i chłodne, z dominacją ciepłych odcieni. Kolory jaskrawe zdominują Zgaszoną Jesień i będą "odstawały" od skóry i mogą sprawić, że będziesz wyglądała na 'przebraną', a nie 'ubraną'.


Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien  dopasować kolorysta  w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej - bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów przygaszonych, miękkich ciepłych i chłodnych.
Jakie kolory pasują do Ciebie: biel kremowa, jasny szary, jasna brzoskwinia, łososiowy, piaskowa żółć, karmelowy brąz, gołębi błękit, zgaszony granat, przygaszona, ciepła czerwień, żurawinowa czerwień, głęboki, pudrowy róż, zgaszona purpura, jasny granat, zieleń morska, zieleń mchu, miętowy, oliwkowa zieleń, khaki, wszelkie odcienie turkusu.

Unikaj: intensywnych, jaskrawych kolorów: electric blue, kobaltu, fuksji, czerni, śnieżnej bieli, intensywnego oranżu, zimnych zieleni i niebieskości, burgunda, szarości stalowej.

wtorek, 13 marca 2012

Szkolenie dla konsultantek Oriflame

3 marca miałam przyjemność poprowadzić warsztaty Szkoła Makijażu I dla konsultantek Oriflame. Poniżej kilka zdjęć z tego szkolenia. 
Dziękuję Wam dziewczyny za mile spędzoną sobotę, a Sabinie Bilskiej za zdjęcia!








wtorek, 6 marca 2012

Podtypy Letnie - Lato Zgaszone


Kontynuując podział na 12 typów kolorystycznych - dziś prezentuję kolejny, ostatni letni typ kolorystyczny, czyli Zgaszone Lato. Nazywane również Latem typu soft, czyli miękkim.

Zgaszone Lato jest typem miękkim, rozmytym, rozbawionym intensywności - jego niska chromatyczność jest najważniejszą cechą. Kolorystyka jest dość zgaszona, przez co błędnie bywa klasyfikowany jako Jasne Lato czy Zgaszona Jesień. Trudnym jest określenie, czy jest to typ zimny czy ciepły - ponieważ posiada w sobie cechy obydwu - oczywiście z większą ilością różowego (chłodnego) pigmentu. Najprościej określić je jako lato wchodzące w jesień.
Włosy bardzo często są koloru mysiego, oczy mają bliżej niekreślony (szaro-zielony, szaro-niebieski, szary) kolor, który dość często może się zmieniać pod wpływem zmiany oświetlenia. Białkówka oka nie odcina się wyraźnie od koloru tęczówki. Miękkie Lato nie ma w sobie kontrastu, jego wizerunek jest jednolicie szarawy, przygaszony. Kobiety o tym typie najczęściej farbują włosy.
Skóra posiada dość dużo różowego pigmentu.

Kolory
Wybieramy kolory przygaszone, rozmyte, miękkie, zszarzałe, jakby wyblakłe przez słońce. To jednak nie wszystko - Miękkie Lato lubi również kolory zapożyczone z cieplejszego typu kolorystycznego: ciepłą, ciemną czerwień oraz chłodną zieleń.
Kolory jaskrawe zdominują Zgaszone Lato i będą "odstawały" od skóry.

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien  dopasować kolorysta  w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej - bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów przygaszonych, miękkich ciepłych i chłodnych.

Jakie kolory pasują do Ciebie: piaskowa żółć, karmelowy brąz, jasne i średnie szarości, biel kremowa, wszystkie zgaszone, mniej intensywne odcienie niebieskiego, np. gołębi błękit, zgaszony granat, błękit nieba, malinowa czerwień, karmazynowa czerwień, żurawinowa czerwień, głęboki, pudrowy róż, jasny granat, szmaragd, zieleń morska, oliwkowa zieleń, ciemny turkus.

Unikaj: intensywnych, jaskrawych kolorów: electric blue, kobaltu, fuksji, czerni, śnieżnej bieli, intensywnego oranżu, burgunda, pomidorowej, makowej czerwieni, gorzkiej czekolady.

poniedziałek, 5 marca 2012

Podtypy Letnie - Chłodne Lato


Wracamy dziś o opisu 12 typów kolorystycznych - kolej na Chłodne Lato.

Chłodne Lato jest typem chłodnym i ten atrybut jest najbardziej zauważalny podczas pierwszych oględzin. Włosy Chłodnego Lata są koloru blond lub brązowego, zawsze z widocznym popielatym, szarym poblaskiem. Oczy są chłodne, nie mają żadnych domieszek ciepła. Zazwyczaj są niebieskie, szare, zielono-niebieskie, szaro-niebieskie. Skóra jest zazwyczaj jasna, bezowa, z widocznym różowym zabarwieniem. Uroda tego Lata nie ma w sobie wiele kontrastu, nie jest intensywna, ale jest widocznie zimna. Chłodne Lato jest siostrzanym typem Chłodnej Zimy - dlatego jest najwyraźniejszym typem letnim spośród trzech, które wyróżniamy. 

Kolory
Wybieramy kolory zdecydowanie chłodne. Kolory ciepłe sprawią, że Chłodne Lato będzie wyglądało bardzo niekorzystnie, skóra może zrobić się sino-zielonkawa, twarz będzie wyglądała na mocno zmęczoną i starszą. Kolory dla Chłodnego Lata są bardziej nasycone niż te dla Jasnego Lata. Powinny dominować kolory chłodne, średniego waloru, przygaszone, ale wzbogacone niektórymi zimowymi, ciemniejszymi odcieniami.
Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien  dopasować kolorysta  w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej - bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów zimnych jaśniejszych i ciemniejszych.

Jakie kolory pasują do Ciebie: wszelkie odcienie niebieskiego (od jasnego, poprzez błękit królewski aż po granat), nasycone, chłodne fiolety, lawenda,  czerwień żurawiny, wiśniowy, mocny odcień czerwonego wina, miękkie, przybrudzone odcienie różu, odcienie szarości, kamienny beż, kamienny brąz, pistacjowy, szmaragd, zieleń morska, łososiowy, szarości w odcieniu węgla.

Unikaj: żółci, pomarańczy, ciepłych, rudych brązów, mlecznej czekolady, zieleni trawiastej, jabłkowej, ciepłego różu i fioletu, czerni, czystej bieli, kontrastowych, intensywnych zestawień kolorystycznych.

sobota, 3 marca 2012

piątek, 2 marca 2012

Analiza kolorystyczna on-line

Coraz poważniej zastanawiam się nad nowym projektem - analizą kolorystyczną przez Internet. Usługa polegałaby na tym, że drogą mailową dostawałabym kilka zdjęć (im więcej, tym lepiej) osoby do analizy. Zdjęcia twarzy musiałyby być robione bez makijażu, w dobrym świetle, na neutralnym tle.

W odpowiedzi odsyłałabym wynik analizy z pasującymi kolorami - oczywiście w oparciu o 12 typów kolorystycznych.

Prosto, łatwo i przyjemnie :) Pomysł dopiero się rodzi, ale już wzbudza moją ekscytację - myślę, że rozwiązałoby to problem osób, które nie mają w swojej okolicy kolorystki. 

Aby sprostać wymaganiom swoich przyszłych klientek proszę o ewentualne sugestie, pomysły i propozycje w komentarzach poniżej lub na moim profilu na FB. 

Dziękuję i miłego dnia!